#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

„Rozkwit kwalifikacji zawodowych osób dorosłych”

Fundacja Amico realizuje projekt o numerze FEPK.07.14-IP.01-0005/23 pod tytułem „Rozkwit kwalifikacji zawodowych osób dorosłych” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian Działanie FEPK.07.14 Wsparcie osób dorosłych w zdobywaniu
i uzupełnianiu kwalifikacji i kompetencji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Wartość projektu: 16 988 400,00 zł.

Dofinansowanie: 16 138 980,00 zł.

Czas trwania: 01.01.2024r. do 31.12.2027r.

Adres biura projektu: Przemyśl ul. Kapitulna 1, 37 – 700 Przemyśl

Projekt „Rozkwit kwalifikacji zawodowych osób dorosłych” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian Działanie FEPK.07.14 Wsparcie osób dorosłych
w zdobywaniu i uzupełnianiu kwalifikacji i kompetencji.

Cel projektu

Celem projektu jest podniesienie/nabycie nowych kwalifikacji/umiejętności/kompetencji przez co najmniej 2660 osób dorosłych (w tym 1600 K i 1060 M) z grupy 2970 osób dorosłych zakwalifikowanych do projektu (osoby, które ukończyły 18 r.ż.) z terenu subregionu przemyskiego w okresie od 01.01.2024r. do 31.12.2027r.

Cel zostanie osiągnięty poprzez udział Uczestników/Uczestniczek Projektu w jednej z usług rozwojowych w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) z wykorzystaniem Bazy Usług Rozwojowych (BUR) tj. w:

– kwalifikacyjnym kursie zawodowym,

– kursie umiejętności zawodowych,

– innym kursie umożliwiającym uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności, kwalifikacji zawodowych w tym ich odnawianie, jeżeli jest to wymagane właściwymi przepisami,

– walidacji i certyfikacji: kwalifikacji, kompetencji i umiejętności, w tym ich odnawianie, jeżeli jest to wymagane właściwymi przepisami, z zastrzeżeniem, że usługa rozwojowa nie może dotyczyć umiejętności lub kompetencji podstawowych.

 

Grupa docelowa projektu:

Grupę docelową projektu stanowi: 2970 osób dorosłych, w tym osoby z najtrudniejszych grup docelowych (w tym min. 30 osób, które uzyskają zielone kwalifikacje, min. 20 osób, które uzyskają cyfrowe kwalifikacje, min. 30 osób obcego pochodzenia, min. 50 osób niepełnosprawnych) spełniających następujące kryteria:

·         osoby dorosłe (osoby, które ukończyły 18 r.ż.),

·         osoby które zamieszkują (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego K.C.), pracują lub pobierają naukę na terenie powiatów subregionu przemyskiego (SB) tj.: przemyskiego grodzkiego, przemyskiego ziemskiego oraz lubaczowskiego

·         osoby które z własnej inicjatywy chcą nabyć/podnieść swoje umiejętności lub kompetencje lub kwalifikacje
(w tym kwalifikacje włączone do ZSK).

 

Wsparciem w projekcie nie mogą zostać objęte osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i oświatową, pracownicy firm skierowani na szkolenia przez pracodawców.

Usługi rozwojowe realizowane w ramach Projektu „„Rozkwit kwalifikacji zawodowych osób dorosłych ” nie mogą być finansowane z innych źródeł w szczególności przez innych Operatorów.

Planowane formy wsparcia

Udział Uczestników/Uczestniczek Projektu w jednej z usług rozwojowych w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania z wykorzystaniem Bazy Usług Rozwojowych w wybranej samodzielnie przez Uczestnika/Uczestniczkę Projektu wraz z walidacją i certyfikacją dzięki której UP podniesie/nabędzie nowe kwalifikacje/umiejętności/ kompetencje, realizowane w systemie popytowym w formie:

– kwalifikacyjnego kursu zawodowego,

– kursu umiejętności zawodowych,

– innego kursu umożliwiającego uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, w tym ich odnawianie, jeżeli jest to wymagane właściwymi przepisami,

– Dodatkowe wsparcie doradcze w zakresie:

 * budowania motywacji do rozwoju umiejętności/kompetencji/kwalifikacji,

 * wsparcia w analizie potrzeb rozwojowych, w tym z wykorzystaniem modelu Bilansu Kompetencji,

 * wsparcia w wyborze odpowiednich usług rozwojowych w BUR,

 * identyfikacji nabytych kwalifikacji/kompetencji/umiejętności oraz wsparcia w ich walidacji i certyfikacji, w tym zachęcenie do założenia „Mojego portfolio” lub konta Europass.

 

Kontakt:

fundacjaamicokwalifikacje@gmail.com
tel. 530 193 733

Wybór szkolenia w BUR

Jak utworzyć konto w BUR

Jak wypełnić ankietę w BUR

Kwalifikalność wybranej usługi

Jak rozliczyć szkolenie w Amico

Skip to content